zadanie nr 9

9. MONTAŻ OŚWIETLENIA W ALEJKACH POMIĘDZY BUDYNKAMI MIĘDZY ULICAMI DRZEWIECKIEGO I LILIOWĄ ORAZ NA PLACU Z TYŁU NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA "ENTLICZEK".


Opis zadania

Zakup i montaż i podłączenie lamp, które oświetlą w/w teren.
Propozycja zakłada zakup 11 lamp, które miałyby zostać zamontowane w następujący sposób;
- po 4 lampy w alejkach przebiegających pomiędzy ulicami Liliową i Drzewieckiego zamontowane w następujący sposób: po 1 lampie na skrzyżowaniu alejek i po 1 lampie zamontowanej pomiędzy nimi, montaż 3 lamp wzdłuż ogrodzenia Niepublicznego Przedszkola "Entliczek".

Uzasadnienie potrzeby realizacji zadania oraz jego beneficjenci

- montaż oświetlenia - zadanie w ramach poprawy bezpieczeństwa;
- brak oświetlenia na w/w terenie;
- montaż 11 lamp w alejkach pomiędzy budynkami i z tyłu Niepublicznego Przedszkola "Entliczek";
- miejsca, o których mowa są miejscem gdzie notorycznie jest spożywany alkohol, dochodzi tam do częstych kłótni, używania wulgaryzmów i bójek. Można tam zobaczyć puste butelki po alkoholu, często również potłuczone, co jest niebezpieczne. W każdej z tych lokalizacji znajdują się place zabaw co stwarza dodatkowe zagrożenie dla bawiących się dzieci. Sami mieszkańcy również nie czują się bezpiecznie wieczorami. Poruszając się alejkami nie widać kto siedzi na ławkach i czego może się spodziewać przechodzień.
- montaż oświetlenia poprawi bezpieczeństwo, ułatwi też pracę Policji, która będzie mogła z daleka stwierdzić czy dochodzi do naruszania prawa (np. spożywania alkoholu). W tej chwili ze względu na brak oświetlenia jest to niemożliwe.
- na wykonaniu powyższego zadania skorzystają mieszkańcy ulic: Liliowej, Drzewieckiego, Bożka i Tańskiego. Również mieszkańcy innych ulic, którzy np. korzystają ze sklepów przy ul. Liliowej.

Opis lokalizacji

Jelcz-Laskowice, Osiedle "Metalowców" . Teren pomiędzy budynkami mieszkalnymi między ulicami Drzewieckiego i Liliową (alejki) oraz plac z tyłu Niepublicznego Przedszkola "Enticzek" znajdujący się od strony ulicy Drzewieckiego.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę

1zakup i ustawienie 11 lamp parkowych77 000 zł
2wykonanie projektu10 000 zł